Jej Wysokość – Czereśnia
Dodano dnia 28 czerwca 2018

Jakie są najbardziej wyczekiwane owoce w biurze, po truskawkach? 😉 Oczywiście czereśnie! To prawdziwa urodowo-oczyszczająca petarda. Dzięki temu, iż składają się w 80% z wody cudownie orzeźwiają w upalne dni, a do tego są niskokaloryczne – zawierają około 55 kcal w 100 gramach. To najlepsze i podzielne owoce w biurze na upalne dni!

 

Czereśnia czereśni nie równa

Jakie czereśnie najlepiej jeść? Według dietetyków im ciemniejsza czereśnia, tym ma więcej wartości odżywczych. Właśnie takie, najlepsze i pełne witamin czereśnie, otrzymujecie od nas w codziennej dostawie owoców do firmy. Czereśnie warto jeść, ponieważ są bogatym źródłem magnezu, potasu, wapnia, selenu czy cynku. To także petarda witaminowa, w czereśniach znajdziemy: witaminę K i C, witaminy z grupy B (B1,B2,B3,B5,B6,B12). Dzięki dużej zawartości potasu i wody czereśnie zapobiegają obrzękom – tak częstym w okresie letnim, oczyszczają nerki i co najważniejsze mają wysoki potencjał antyoksydacyjny, tj. zmniejszają ilość wolnych rodników w organizmie.

 

Czym są wolne rodniki?

Wolne rodniki to reaktywne atomy lub cząsteczki, które w naszym organizmie niszczą wszystko, co napotykają na swojej drodze m.in. uszkadzają struktury komórkowe. Gdy uszkodzą komórki i tkanki, prowadzi to do rozwoju chorób układu krążenia, pokarmowego, nerwowego i stawów. Dlatego są takie groźne. Jednak najgorsze jest to, że iż otaczają one nas „bezwiednie”, w naszym codziennym życiu – ich źródło stanowią m.in. dym tytoniowy, alkohol, zanieczyszczenia powietrza, smog czy stres.

Dobrą wiadomością jest ta, że wolne rodniki zagrażają naszemu zdrowiu, gdy ich ilość w naszym organizmie przewyższy normę. To właśnie antyoksydanty (przeciwutleniacze) naturalnie chronią nas przed destrukcyjnym działaniem wolnych rodników. Właśnie dlatego powinniśmy pamiętać o codziennej porcji owoców w swojej diecie, ponieważ są one bogatym źródłem antyoksydantów. Wśród owoców to “Jej Wysokość Czereśnia” 😉 ma wysoki potencjał antyoksydacyjny. Zatem w sezonie czereśniowym, jedzmy te owoce w biurze częściej niż inne. Są zdrową i szybką przekąską w pracy, która chroni nasze zdrowie i urodę!

Z ciekawostek, czy wiecie,że kochanka króla Francji Ludwika XV – hrabina du Barry stosowała maseczki z czereśni, dzięki czemu wyglądała nad wyraz młodo nawet w wieku 50 lat? Powszechnie mówiła, że swój dobry wygląd zawdzięcza właśnie diecie czereśniowej.

 

Jakie jeszcze jest dobroczynne działanie czereśni:

  • Zawartość witaminy B6 i magnezu wywołuje działanie uspokajające, tak ważne w pracy gdzie stykamy się z ciągłym stresem. W efekcie korzystnie wpływa to na układ nerwowy, poprawia pamięć i koncentrację
  • Usuwają nadmiar soli w organizmie, co zapobiega obrzękom i powoduje, że nasza skóra ma zdrowszy wygląd
  • Żelazo i wapń to zdrowe kości oraz układ sercowo-naczyniowy
  • Jod pomaga osobom chorym na tarczycę, bo poprawia jej pracę
  • Różnorodny skład witamin i minerałów zwiększa odporność organizmu, co w połączeniu z antyoksydantami wspiera układ immunologiczny
  • Dzięki antyoksydantom, które unieszkodliwiają wolne rodniki działają korzystnie na skórę, odmładzają i zapobiegają tworzeniu się zmarszczek
  • Mają działanie moczopędne, a w efekcie oczyszczają organizm z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii
  • Cynk to piękna, zdrowa skóra, włosy i paznokcie

 

Szkoda, że sezon na czereśnie trwa tak krótko i tylko raz w roku. Dlatego dostarczamy te owoce do biura (najciemniejsze czereśnie – najlepsza odmiana 😉 w naszych skrzyneczkach, abyście mogli cieszyć się ich dobroczynnym działaniem każdego dnia.
Przyznacie się, ile czereśni dzisiaj już zjedliście 😉

P.S. Nie żałujcie sobie, sezon zaraz się skończy!

Zobacz jak wygląda Dailyfruits
Od początku działalności kierujemy się zasadą, że jakość i zadowolenie klientów owocuje. Tą strategię realizujemy od 9 lat. Dzięki niej zdobyliśmy zaufanie ponad 2000 renomowanych firm w całej Polsce
Zobacz film