Upał w biurze nam nie straszny!
Dodano dnia 8 sierpnia 2018

Temperatury za oknem przypominają te afrykańskie 😉 Oczywiście dostawa owoców do biura wywołuje pozytywne emocje – jednak w takie dni każdy z nas myśli, aby ten czas spędzić nad wodą, wykąpać się w morzu lub poszukać miejsca, w którym mógłby trochę odetchnąć od upałów. Czy jednak zdrowa przekąska może nam pomóc plus 30 stopniach? Wg. dietetyków – TAK! Nawet będąc w biurze możemy wpłynąć na to, jak się czujemy poprzez odpowiednie jedzenie i dostarczanie dużej ilości wody.

 

Jakie są idealne owoce do biura na takie dni? Jednym z nich jest oczywiście arbuz! To on świetnie orzeźwia, a zarazem w 92% składa się z wody.

 

ŚWIETNA ALTERNATYWA DLA SZKLANKI Z WODĄ
Arbuz to doskonała alternatywa dla znudzonych regularnym sięganiem po szklankę wody. Ten owoc swoją popularność zawdzięcza słodkiemu smakowi i temu, że doskonale gasi pragnienie oraz orzeźwia. Dzięki czemu stanowią idealną, letnią przekąskę w biurze. Szczególnie ten ochłodzony, wyjęty prosto z firmowej lodówki!
Dodatkowo jest to owoc, który jest niskokaloryczny, a więc możemy go jeść (pić? 😉 bez ograniczeń. Najlepiej smakuje w parze z limonką i miętą. Arbuzy, jak i limonkę i miętę możemy dostarczyć Ci dodatkowo – bezpośrednio do twojej firmowej kuchni – razem z regularną dostawą owoców do biura.


 

Ciekawostka!
Badania udowodniły, że najwięcej składników odżywczych znajduje się w miąższu najbliżej skórki. Kiedy kroisz arbuza, upewnij się, że kroisz go aż do jego białej części!

 


Oprócz właściwości nawadniających w arbuzie znajdziemy też składniki odżywcze.

 

SKŁADNIKI ODŻYWCZE ARBUZA
Jakie składniki odżywcze możemy sobie dostarczyć jedząc na drugie śniadanie ten owoc w biurze?
Są to: żelazo, potas, wapń, magnez, fosfor, a oprócz tego takie witaminy, jak witamina C i B6. Także prowitamina A czyli beta-karoten i na dokładkę ważny aminokwas L-cytrulina.

Likopen
Czy wiesz, że arbuzy zawierają mnóstwo antynowotworowego likopenu (więcej niż sławne pomidory!). Jest to antyoksydant i przeciwzapalny karotenoid, który odpowiada także za kolor arbuza. To oznacza, że lepiej wybierać ciemniejsze arbuzy, ponieważ posiadają więcej likopenu niż jego jaśniejsi bracia 😉

Cytrulina
Poprawia przepływ krwi oraz ogólny stan układu krwionośnego. Istnieją też badania, iż zapobiega gromadzeniu się tłuszczu w komórkach tłuszczowych, a łącząc to z niską kalorycznością arbuza – to idealna, zdrowa owocowa przekąska w biurze.

Witamina C
Ze względu na dużą zawartość wody i niską kaloryczność arbuz jest bogatym źródłem witaminy C. Możemy go jeść bez ograniczeń, ponieważ dostarczamy sobie źródło witaminy C bez martwienia się o wzrost poziomu cukru we krwi, jak inne słodkie przekąski.

 

Dostawa owoców do biura to także codzienna dostawa dawki zdrowia!

Zobacz jak wygląda Dailyfruits
Od początku działalności kierujemy się zasadą, że jakość i zadowolenie klientów owocuje. Tą strategię realizujemy od 9 lat. Dzięki niej zdobyliśmy zaufanie ponad 2000 renomowanych firm w całej Polsce
Zobacz film