Czy to już czas na dostawy owoców do biura?

Dodano dnia 11 maja 2021

Czy owoce do biura wrócą równie szybko jak pracownicy? Jest wiele powodów, aby tak się właśnie stało! Jeśli firma szykuje się do przejścia na stacjonarny model pracy zamiast home office, to warto myśleć o benefitach dla swojego zespołu. Na pewno wracając do firmy, wiele osób będzie mieć konkretne oczekiwania.

Pandemia koronawirusa wywołała prawdziwą rewolucję na rynku owocowych dostaw do biura. Trudny czas miał też swoje dobre strony. Powstało wiele nowych rozwiązań, które skutecznie odpowiadały na nowe potrzeby firm. Po wybuchu pandemii w wielu organizacjach wdrożono na przykład wysyłki paczek do pracowników zdalnych czy konsultacje dietetyczne online. Firmy dofinansowywały także zakup ergonomicznych mebli czy organizowały integracyjne eventy, w których można było wziąć udział bez wychodzenia z domu. Być może niektóre zdrowe benefity pozostaną z nami na dłużej, jednak wydaje się, że część rozwiązań będzie miała raczej przejściowy charakter.

Wracając do biur pracownicy będą się spodziewać tych rozwiązań, do których już wcześniej byli przyzwyczajeni. Poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji na pewno dają takie standardowe benefity jak:

  • skrzynki z owocami do biura
  • prywatna opieka medyczna w tradycyjnej formie zamiast teleporad
  • możliwość korzystania z kart sportowych w otwartych już siłowniach i innych obiektach sportowych

Dlaczego warto zamawiać owoce do biura?

Chociaż w wielu firmach być może pojawi się pokusa cięcia kosztów, nie należy iść tą drogą. Owoce do biura mogą być teraz o wiele bardziej potrzebne niż wcześniej!

Warto podkreślić, że dostępność każdego benefitu wpływa korzystnie na samopoczucie pracowników, satysfakcję z pracy i szeroko pojęty wellbeing. W przypadku żywności jest też wiele innych aspektów niż tylko te psychologiczne!

Wszystkie badania prowadzone w ostatnim czasie są zgodne – lockdowny i przymusowa praca zdalna nie służą naszemu zdrowiu. Raport Dailyfruits Wpływ pracy zdalnej na nawyki żywieniowe Polaków ujawnił, że aż 44% Polaków przytyło na home office. Wiele osób zaczęło częściej sięgać po słodycze, podjadać między posiłkami czy zajadać stres.

Brak odpowiedniej diety odbija się na zdrowiu, a to rzutuje na

  • koncentrację,
  • wydajność w pracy
  • liczbę absencji i zwolnień chorobowych.

Jak temu przeciwdziałać? Oczywiście dając zdrową alternatywę! Właśnie dlatego owoce do biura to ważny element o który warto zadbać już od pierwszego dnia po powrocie do firmy swoich pracowników!

owoce do biura

Zdrowe przekąski do firmy warto także uzupełnić o elementy edukacyjne – ulotki i plakaty na temat zdrowych nawyków, piramidy żywieniowe, a nawet eventy dla pracowników. Po trudnym okresie pandemii koronawirusa wszyscy potrzebujemy nie tylko spokoju i stabilizacji, ale też działań wspierających zdrowie i odporność.

Jak nie teraz to kiedy? Lepszego momentu nie będzie!