Idealny Welcome Pack dla pracownika – co powinien zawierać?

Dodano dnia 11 maja 2021

Welcome packi dla pracowników to idea, która wciąż zyskuje na popularności. Nic dziwnego, skoro firmy już nie tylko myślą o powrocie do biura, ale też podejmują już konkretne kroki w tym kierunku. Zmiana trybu pracy to nie tylko procedury administracyjne, organizacja przestrzeni i komunikacja wewnętrzna. Warto także zadbać o odpowiednią oprawę i atmosferę. Prezent dla każdego pracownika czyli Welcome Pack to sposób na to, aby pierwszy dzień w biurze stał się prawdziwym świętem!

Przez ostatnie kilkanaście miesięcy wiele osób mogło się przekonać, czym jest zdrowy benefit dla pracownika. Wiele firm stanęło na wysokości zadania i potrafiło zadbać o swój zespół oferując wsparcie w wielu różnych obszarach jak na przykład wysyłka paczek do pracowników zdalnych, konsultacje dietetyczne, integracyjne eventy online takie jak live cooking. W związku z tym pracownicy będą mieli też oczekiwania związane z powrotem z home office do stacjonarnej pracy.

Powrót do biura to okazja, którą można celebrować. W ten sposób pracodawca pokaże każdemu zatrudnionemu, że jest mile widziany. Poczucie bycia docenionym u pracowników jest ogromnie ważne, bo to przekłada się na motywację do pracy, a także identyfikację z firmą i szeroko pojętą satysfakcję z życia. Jak zatem powitać pracownika? Najlepiej dać mu drobny upominek z okazji powrotu czyli welcome pack!

Welcome pack dla pracownika – co powinno być w środku?

Każdy lubi dostawać prezenty. Najlepiej, jeśli mają dużą wartość, są pomysłowe i dobrze trafiają w potrzeby obdarowanego. Jednak w rzeczywistości trzeba mierzyć siły na zamiary i ustalając rodzaj upominku uwzględniać też dostępny budżet i możliwości.

Paczki dla pracowników wracających do biura mogą zawierać na przykład:

  • zdrowe przekąski biurowe – batony, bakalie, gorzką czekoladę, ciasta zbożowe.
  • produkty premium – dobrej jakości gorącą czekoladę, polski miód, tłoczony sok, toruńskie pierniki.
  • środki ochrony osobistej – takie jak płyn do dezynfekcji czy maseczka ochronna – pamiętajmy o tym, że pomimo powszechnych szczepień i poprawiających się statystyk zachorowalności na Covid-19, wciąż powinniśmy zachowywać ostrożność na co dzień, co na pewno będzie miało odzwierciedlenie w wielu procedurach sanitarnych obowiązujący w zakładzie pracy.
  • soki i inne zdrowie napoje – bo to dobra alternatywa dla picia dużej ilości kawy!

Chcesz, żebyśmy przygotowali dla Ciebie propozycję zestawu Welcome Pack? Zamów wycenę!

Można rozważyć również dołączenie do zestawu świeżych owoców – warto jednak pamiętać, że to dobry pomysł wyłącznie w sytuacji, gdy zestawy welcome pack zostaną szybko rozdysponowane. Jeśli mają czekać na pracowników dłużej, gdy powrót do biura odbywa się stopniowo, wówczas lepiej zdecydować się na bardziej trwałe produkty. 

Co jeszcze warto umieścić w zestawie Welcome Pack dla pracownika?

Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie powitalny list, a także pakiet podstawowych gadżetów przydatnych w biurze. To może być długopis, notes czy kubek.

To, co raczej nie znajdzie uznana to chociażby kawa czy herbata – w końcu te produkty są dostępne na co dzień w biurze i raczej nie wzbudzą zbyt wielkich, pozytywnych emocji.

Warto w tym miejscu podkreślić, że wszyscy pracownicy powinni zostać potraktowani sprawiedliwie, zatem skład zestawów powinien być taki sam niezależnie od działu firmy i stanowiska w organizacji!

Prezent to nie wszystko – zorganizuj atrakcyjną oprawę!

Z okazji powrotu do pracy po długiej przerwie można zorganizować także spotkanie w mniej formalnej atmosferze. Może w pierwszych dniach po zmianie, w ramach odpoczynku do biurowej rutyny warto na przykład zorganizować firmowe śniadanie lub event z udziałem dietetyka taki jak Firmowy Dzień Zdrowia?

Idealnie jeśli wraz z pracownikami do biura powrócą także regularne dostawy owoców do firmy!

Paczki dla pracowników wracających do pracy to ważny element wpływający na atmosferę w biurze, niemniej nie jedyny. Zawsze upominki mogą być częścią większego projektu, który uwzględnia także inne działania.

Chcesz, żebyśmy przygotowali dla Ciebie propozycję zestawu Welcome Pack? 

Wyślij zapytanie>>

lub zadzwoń: 22 868 04 99

A może planujesz wysłać prezenty dla pracowników na święta? Nasz zespół poradzi sobie z każdym wyzwaniem, także z realizacją projektów na dużą skalę dla firm zatrudniających kilka tysięcy osób.