Majowe przepisy od dietetyka

Dodano dnia 2 maja 2020

Arbuz i sałata – co możemy z tego wyczarować?

Maj jest kolejnym wyzwaniem, ale nie poddajemy się! Większą ilość wolnego czasu można wykorzystać na większą dbałość o zawartość talerza! Szczególnie teraz dbamy o dużą ilość witamin i regularne nawadniane organizmu 💚
Przepisy to nie wszystko! Nie zapominajmy o ćwiczeniach – domowe treningi dodadzą Wam energii, endorfin do działania i dodatkowo wspomogą odporność 💪

Dajcie nam znać jeśli potrzebujecie dodatkowego wsparcia od naszych dietetyków! Są w pogotowiu, by ruszyć Wam z pomocą w spełnianiu majowego wyzwania #dailymotywacja!

Info Box

Wszystkie przepisy skomponowane są dla osoby o zapotrzebowaniu 2000 kcal. Mają pełnić funkcję obiadu w pracy, więc ich wartość energetyczna zapewnia 30% dziennego zapotrzebowania energetycznego (ok. 600 kcal).

Waga produktu to masa gotowego produktu bez części niejadalnych (np. niektórych skórek owocowych lub warzywnych np. w przypadku banana czy ziemniaka; kości, ości, dużych pestek) oraz przed obróbką termiczną (chyba że wyraźnie zaznaczono inaczej).
Ilość sodu i jodu w daniu nie uwzględnia dodanej podczas obróbki soli kuchennej. Zaleca się spożycie nie więcej niż i płaskiej łyżeczki soli w ciągu dnia.

Wersja wege  – arbuz, sałata i słonecznik

Sałatka z pomidora i arbuza z miętą i rzodkiewką

 Poszarp sałatę, dodaj do niej pokrojone pomidory, rzodkiewki i arbuza oraz pozostałe składniki. Dodaj dwie łyżeczki oliwy i posyp prażonymi nasionami słonecznika.

*RDA – procent wskazanego dziennego spożycia dla osoby dorosłej określany na poziomie 2000 kcal/dzień.


Maj tradycyjny – sałata i słonecznik

Pieczone udko kurczaka z talarkami z ziemniaków i świeżą sałatką ze słonecznikiem:

Udko kurczaka natrzyj łyżeczką oleju, tymiankiem, papryką słodką, solą i pieprzem. Zawiń w folię aluminiową. Ziemniaki dokładnie umyj (jeśli są młode) lub obierz i pokrój w dość cienkie plasterki. Potraktuj je drugą łyżeczką oleju i tym samym zestawem przypraw. Ułóż je w naczyniu żaroodpornym.

Włóż jednocześnie kurczaka i ziemniaki do piekarnika na ok. 40 minut, temperatura 180˚C. Ziemniaki przemieszaj w połowie pieczenia, a ok. 10 minut przed końcem pieczenia odwiń folię aluminiową kurczaka i przypiecz jego skórkę. W międzyczasie przygotuj sałatkę: porwij sałatę, przekrój pomidorki na połówki, ogórki w grube półplasterki, a pomarańczę pokrój w kostkę lub wyfiletuj cząstki. Posyp sałatkę prażonymi nasionami słonecznika.

*RDA – procent wskazanego dziennego spożycia dla osoby dorosłej określany na poziomie 2000 kcal/dzień.

Niech każdy miesiąc stanie się narzędziem do poprawy Twoich nawyków!

Każdego miesiąca chwal się jak Ci poszło. Wstawiaj zdjęcia na social media (Facebook, Instagram, LinkedIn) i oznaczaj

#dailymotywacja

żebyśmy mogli je znaleźć i złożyć Ci gratulacje

na łamach naszych mediów społecznościowych!

Najwytrwalszych nagrodzimy!