Materiały edukacyjne
Celem projektu jest wsparcie pracodawców w zmianie nawyków żywieniowych w miejscu pracy

Przede wszystkim WIEDZA.

W ramach usługi dostaw owoców przygotowaliśmy dla Państwa szereg materiałów edukacyjnych, które możecie wykorzystać w swoich firmach w kampaniach prozdrowotnych.

Ich celem jest uświadomienie Państwa pracowników, że ich samopoczucie i zdrowie zależy w ogromnej mierze od tego, co spożywają każdego dnia. Przede wszystkim w miejscu pracy, bo tutaj spędzamy większość swojego czasu.

W materiałach zawarte są informacje, w jaki sposób można efektywnie zmienić nawyki żywieniowe oraz dlaczego owoce i warzywa są tak bardzo ważne w naszej codziennej diecie.

 

Co możesz zrobić, aby być prozdrowotnym pracodawcą?

 

W pracy spędzamy większość dnia, dlatego tak ważna jest rola pracodawcy w zmianie nawyków żywieniowych pracowników. Żeby skutecznie zmienić nawyki żywieniowe powinny wystąpić jednocześnie trzy czynniki:

  • Uświadomienie potrzeby zmiany – tu pracodawcy mogą prowadzić wspierające kampanie edukacyjne promujące zdrową żywność.W tym wspieramy Państwa w ramach usługi dostaw owoców.
  • Dostępność – chodzi o to, aby pracodawcy ułatwiali dostęp do zdrowych przekąsek, np. do owoców i warzyw, tak żeby znajdowały się w przestrzeni biurowej pod ręką.
  • Regularność – nie wystarczy raz w tygodniu zjeść jabłko. Chcesz trwale zmienić nawyk? Spróbuj codziennie powtarzać nowe zachowania, aby z czasem stary nawyk automatycznie został zastąpiony nowym.

Jako Pracodawca masz ogromny wpływ na to, co Ty i Twoi pracownicy jedzą w pracy. Wprowadzając np. owoce i warzywa codziennie  do biura oraz edukując pracowników, na temat wartości odżywczych różnych produktów, możesz trwale zmienić ich nawyki żywieniowe.

 

 

Jak możemy Państwa wesprzeć?

W ramach usługi dostaw owoców zapewniamy pracodawcom materiały edukacyjne dotyczące zdrowego odżywiania i stylu życia. Są to m.in.: zindywidualizowane plakaty, mailingi, piramidy żywieniowe, materiały edukacyjne i wiele innych

Wszystkie materiały edukacyjne, które przekazujemy Państwu w ramach usługi są przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia i Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej Curie oraz przy współpracy z ekspertem ds. żywienia dr Ewą Chojnowską. Poniżej prezentujemy kilka z nich.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?

 

 

Przykłady materiałów edukacyjnych, które możemy spersonalizować pod Państwa firmę.