Paczki świąteczne dla pracowników z dostawą

Dodano dnia 30 października 2020

Wszyscy lubimy dostawać prezenty. Odpowiedni upominek potrafi motywować zdecydowanie skuteczniej niż gratyfikacje finansowe. Do wielu benefitów jesteśmy przyzwyczajeni, korzystamy z nich na co dzień i traktujemy jako standard. Między innymi z tego powodu paczki świąteczne dla pracowników są bardziej doceniane niż dostępne na co dzień pakiety opieki medycznej, karty sportowe czy owoce w biurze. Upominki z kawą, herbatom, miodem, winem, czekoladą i innymi produktami spożywczymi budzą w wielu osobach zdecydowanie najwięcej pozytywnych emocji. Nawet prezent o wartości ok 100 zł może być zapamiętany na długo. Zwłaszcza jeśli zadbamy o odpowiednią oprawę:

 • personalizację upominku,
 • estetyczne opakowanie,
 • sprawne zorganizowanie procesu dostarczania paczek do pracowników. 

Dlaczego warto zamówić paczki dla pracowników na święta?

Święta Bożego Narodzenia to oprócz świąt wielkanocnych najlepsza okazja, aby obdarować swoich pracowników. Dzieje się tak przynajmniej z kilku powodów. Przede wszystkim okres świąteczny w naturalny sposób sprzyja składaniu życzeń i wręczaniu upominków. To co znamy z życia prywatnego przekłada się też na tradycje i rytuały w miejscu pracy. Poza tym zbliżający się koniec roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Jeśli chcemy nagrodzić swój zespół za zaangażowanie i podziękować za wkład w rozwój firmy, to grudzień jest idealnym momentem

Razem z produktami w paczce możemy podarować kartkę z życzeniami, list, podziękowanie, słowa wsparcia. 

Zestaw świąteczny dla pracownika – co powinien zawierać?

Od lat sprawdzają sie podobne rozwiązania. Klasyczny zestaw dla pracowników na święta może mieć w składzie takie produkty jak:

 • kawa,
 • herbata,
 • miód,
 • czekolada, ciastka i inne przekąski,
 • dżemy, konfitury, powidła i inne przetwory.,
 • wino.

Warto dopasować charakter produktów do konkretnych potrzeb. Sami powinniśmy wiedzieć najlepiej czy nasi pracownicy wolą paczkę w której jest bardzo dużo produktów czy na przykład niewielką zawartość, ale starannie dobraną – na przykład z produktami ekologicznymi, kraftowymi, niedostępnymi na co dzień w większości sklepów. 

Przygotowanie finalnego składu zestawu świątecznego to proces składający się z wielu małych decyzji. Sam wybór rodzaju kawy czy herbaty wymaga zastanowienia. Idealnie jeśli produkty dobrane są także pod kątem kolorystycznym – wówczas efekt będzie jeszcze lepszy!

Planujesz prezenty świąteczne dla pracowników, a co dla dzieci?

Paczki dla pracowników na home office to korzyść nie tylko dla pracownika, ale często dla całej rodziny. Kiedy zaczęliśmy w Dailyfruits wysyłać owoce, warzywa, soki, bakalie i inne produkty dla pracowników zdalnych z benefitu korzystali wszyscy domownicy. Zestawy do uprawy roślin w warunkach domowych czy składniki z przepisem na obiad mogą ucieszyć więcej niż jedną osobę. Warto jednak iść za ciosem i przygotować coś specjalnego… dla dzieci.

Najmłodsi członkowie rodziny mają zazwyczaj inne potrzeby niż dorośli, więc prezent także powinien być inny. Mając to na uwadze przygotowaliśmy specjalne upominki dla dzieci pracowników. W skład takich zestawów dostosowanych do wieku wchodzą nie tylko przekąski, ale także gry, książeczki, kolorowanki czy artykuły plastyczne. Świąteczny prezent to przecież wielka radość, podobnie jak upominek na Dzień Dziecka!

To nie przypadek, że wiele firm stawia na upominki chcąc pokazać, że doceniają swój zespół. 

Jak zorganizować dystrybucję prezentów świątecznych?

Prezenty dla pracowników to  jednak nie lada wyzwanie dla działów HR.

W ubiegłym roku w wielu przedsiębiorstwach wigilie firmowe zyskały zupełnie inny wymiar. W związku z zamknięciem biur i masową pracą w trybie home office wiele spotkań pracowników przeniosło się do świata online. A zatem symboliczne dzielenie się opłatkiem mogło mieć wyłącznie charakter wirtualny 

Tylko jak w takiej sytuacji przekazać pracownikom paczki świąteczne albo inne upominki?

Wydaje się, że wiele firm, nie mogąc spotkać się bezpośrednio z zespołem zdecyduje się na wysyłkę paczek. Nie jest to jednak łatwe przedsięwzięcie. 

Główne wyzwania to logistyka. Oczywiście można wysłać paczki świąteczne dla pracowników kurierem ale weryfikacja aktualnych adresów pracowników jest problematyczna. Trudno też przewidzieć, gdzie pracownicy będą przebywać danego dnia. Wielu pracowników zmienia adres zamieszkania nie informując o tym pracodawcy, więc firmowe bazy danych mogą być już nieaktualne. Ze względu na pracę zdalną niektórzy zdecydowali się na przeprowadzkę – na przykład powrót do rodzinnego miasta. 

Przygotowaliśmy rozwiązanie, dzięki któremu wysyłka paczek świątecznych do domów pracowników nie jest problemem. Wszystkie paczki świąteczne udało nam się dostarczyć szybko,  bezproblemowo w odpowiednie miejsce.

paczki świąteczne dla pracowników

Jak to się odbywa?

 • Pracodawca otrzymuję jednorazowe kody które ważne są tylko na wybrany przez niego zestaw.
 • Następnie przekazuje te kody swoim pracownikom oraz link do prezentu.
 • Pracownicy wpisują dane adresowe i wybierają dzień i sposób dostawy.
 • Prezent dociera do nich najpóźniej po 48 godzinach.

Rozwiązanie sprawdziło się doskonale. Dzięki naszej platformie paczki świąteczne dla pracowników dotarły do ponad 100 000 polskich domów!

Sukces zawdzięczamy między innymi temu, że już wcześniej rozwiązanie sprawdziliśmy w kilkudziesięciu firmach rozsyłając paczki odpornościowe dla pracowników na homeoffice.

Na co zwrócić uwagę przygotowując prezenty dla pracowników?

Wyżej wspomnieliśmy już o zawartości paczki oraz sprawnym systemie do przekazywania danych pracowników i adresów dostawy. Nie można też zapomnieć o właściwym opakowaniu!

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz i choć wydaje się, że opakowanie to nieistotny szczegół, w rzeczywistości pełni ważną rolę. Przede wszystkim zabezpiecza wszystkie produkty spożywcze, żeby dotarły w całości. Jeśli zdecydujemy się na obdarowanie załogi produktami w słoikach trzeba zadbać, aby te się nie potłukły. Jeśli w paczce mają być produkty kruche, nie chcemy, żeby zostały zgniecione. To szczególnie ważne, jeśli paczki jeżdżą po całej Polsce, a nie tylko pod jeden adres (do siedziby firmy). 

Dzięki swojemu doświadczeniu potrafimy pakować zestawy upominkowe dla pracowników nie tylko tak, aby docierały w nienaruszonym stanie, ale też pięknie wyglądały! Pudełka kartonowe z ryflowanej tektury zapewniają elegancki wygląd, szczególnie jeśli będą dodatkowo przewiązane kolorową rafią i ozdobione okolicznościową kartką. Co więcej karton jest w pełni ekologicznym materiałem, który nadaje się do recyklingu. 

Mając na uwadze ochronę środowiska zrezygnowaliśmy także z plastikowych wypełniaczy. Zamiast folii zapewniamy w każdej paczce wypełnienie z naturalnej wełny drzewnej. 

A może szukasz paczki dla pracowników z okazji powrotu do biura?

Jeśli nieobecność trwała wiele miesięcy, to jest okazja, którą można celebrować! Zakończenie pracy zdalnej, powrót do bezpośrednich spotkań i atmosfery biura to z jednej strony powód d radości, z drugiej dla wielu osób stres i niepewność. Na pewno łatwiej będzie przejść przez te zmiany, gdy pracownicy dostaną wsparcie od firmy i poczują się docenieni. 

Dlatego świetnym pomysłem będzie Welcome Pack, czyli zestaw powitalny dla pracownika. To na pewno cenny gest, który świetnie buduje przywiązanie pracownika do firmy i motywuje do działania. Ale co powinno być w takim powitalnym pudełku? Zobacz nasz poradnik – Idealny Welcome Pack dla pracownika – co powinien zawierać?

welcome pack dla pracownika

Potrzebujecie więcej informacji? – zapytania@dailyfruits.pl