Kontakt Media FAQ Polityka jakości
www.hrnews.pl

Widzimy rozkwit różnego rodzaju prozdrowotnych programów motywacyjnych: karty zniżkowe do klubów fitness, organizowanie teamów biegowych, triathlonowych, masaże „krzesełkowe" w pracy, programy edukacyjne dla pracowników, programy motywacyjne oraz zdrowszy catering, czy świeże warzywa i owoce.

Exclusive Info

Badania pokazują, że jeśli jemy owoce i warzywa w wystarczających ilościach każdego dnia, w ramach zbilansowanej diety, pomagają one zapobiec poważnym chorobom, a w szczególności niewydolności serca, udarowi mózgu, cukrzycy, rakowi oraz niedoborom cennych minerałów oraz witamin. Każdy z nas ma świadomość tego, że owoce i warzywa dobrze wpływają na nasze zdrowie, ale nawet mając taką wiedzę, nie jesteśmy na tę chwilę zbyt skłonni zmienić nasze przyzwyczajenia.

Infor.pl

Wydatki, jakie ponosi przedsiębiorca na zakup owoców z przeznaczeniem dla pracowników stanowią przejaw jego dbałości o ich stan zdrowia, kondycję fizyczną i samopoczucie, co w dłuższej perspektywie czasu może przełożyć się na poprawę atmosfery pracy, zwiększoną wydajność pracy i w konsekwencji większe dochody firmy. Takie wydatki mogą więc stanowić koszt uzyskania przychodu. To samo dotyczy korzystnego rozliczenia owoców zakupionych z myślą o kontrahentach.

Biznes.Onet.pl

Dobrym przykładem kosztów, które mogą obniżyć podatek, są tzw. koszty pracownicze, tj. kwoty wynagrodzenia, premii, diet, ale także i takie wydatki ponoszone na rzecz pracowników, które korzystnie wpływają na ich zdrowie, samopoczucie, zwiększają motywację pracowników i jakość wykonywanych obowiązków. Wydaje się zatem, że postawienie do dyspozycji pracowników zdrowej przekąski w formie np. świeżych jabłek, daje przedsiębiorcy możliwość obniżenia zobowiązania wobec fiskusa z tytułu PIT-u

Dla mediów
Materiały dla prasy: biuro@dailyfruits.pl
Poproś o materiały