Nakarm swój mózg!

Dodano dnia 18 lipca 2018

Owoce do biura – jakie jeść, aby usprawnić pracę mózgu i polepszyć koncentrację?

Już 40 lat temu naukowcy udowodnili, że istnieje ścisły związek między sprawnością intelektualną, a dostarczaniem organizmowi witamin i minerałów. Odpowiednie działanie mózgu jest ściśle związane z odpowiednią dietą. Praca i biuro to świetne miejsca, gdzie możemy łatwo i szybko sięgnąć po zdrową przekąskę w postaci owoców dostarczając mózgowi odpowiednią dawkę energii. Jakie zamawiać owoce do biura, dla pracowników, aby poprawić nasze samopoczucie?

Jakie jedzenie jest dobre dla mózgu i na poprawę koncentracji?

BORÓWKA AMERYKAŃSKA – brain power!

Borówka amerykańska zdaniem naukowców nie ma sobie równych wśród innych owoców w kwestii korzystnych właściwości dla mózgu. To prawda, że także inne poziomkowe owoce takie jak jeżyny, truskawki czy maliny wpływają pozytywnie na pracę mózgu i koncentrację, jednak borówki są wśród nich nie do przebicia! Słodkie, idealne jako owoce do biura na szybką przekąskę – zarówno bez dodatków, jak i jako składnik owsianki czy odżywczego koktajlu. Czy można im się oprzeć? 😉
Dlaczego borówki tak korzystnie wpływają na nasz mózg i koncentrację? Te owoce mają właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające, dzięki wysokiemu poziomowi antyoksydantów chronią nasz organizm przed wolnymi rodnikami. Borówki jedzone w dużych ilościach znacznie spowalniają procesy starzenia komórek nerwowych, do późnych lat starości pozwalają zachować sprawność umysłową. Dodatkowo wpływają nie tylko korzystnie na mózg, ale także skutecznie przeciwdziałają chorobom serca i nowotworom. Czas na ucztę borówkową!
W sezonie realizujemy dostawy owoców do biur w tym borówek.


WINOGRONA – świetne owoce do biura!

Te owoce usprawniają proces dotlenienia mózgu, wspierają spostrzegawczość i zwiększają chłonność umysłu. Oprócz potasu zawierają żelazo i magnez, który zmniejsza objawy stresu oraz witaminy z grupy B – tak ważne dla sprawnego działania naszego mózgu.

ŚlLIWKI

Zawierają witaminy B1 i B3, które łagodzą objawy stresu i korzystnie wpływają na pracę mózgu. Regulują trawienie, chronią przed wolnymi rodnikami wpływającymi destrukcyjnie na nasz organizm, a nawet poprawiają humor. Przecież dawka humoru jest niezbędna na co dzień i w relacjach z pracownikami 😉

Oprócz owoców dla sprawności mózgu warto też sięgnąć po bakalie.

Mózg lubi … ORZECHY

Koncentrację najlepiej wspomagają orzechy włoskie – pod tym względem biją na głowę orzechy laskowe. Bogate w lecytynę – pomogą „rozjaśnić” nasz mózg 😉 Ze względu na dużą ilość fosforu, który doskonale wpływa na działanie mózgu – orzechy polecane są dla osób, które dużo i intensywnie pracują lub uczą się. Są także dobrym źródłem magnezu, żelaza, cynku, wapnia i potasu.

DYNIA

Zawiera błonnik, potas, wapń, fosfor i magnez. Jej cennymi składnikami są też kwasy: pantotenowy, asparginowy, który wpływa na nasz stan psychiczny – poziom zdenerwowania czy spokoju.
Dzięki tym składnikom nasz umysł pracuje na wysokich obrotach, polepsza się pamięć i zdolność koncentracji. Pestki dyni pomagają usuwać toksyny i działają zbawiennie na system nerwowy.

Owoce w biurze to doskonały pomysł na szybką dawkę energii dla umysłu- są podzielne – doskonałe, aby postawić miseczkę z nimi na biurku przy komputerze i sięgać w wypadku spadku koncentracji. Zawierają mało kalorii, a za to dużo wartości odżywczych.

A więc jedz z głową! 😉
Na zdrowie!