Jak wybrać najlepsze owoce do biura?

Dodano dnia 14 maja 2021

Dostawa owoców do firmy to jeden ze sposobów na wsparcie odporności i edukację żywieniową pracowników. Jak jednak zapewnić najlepsze owoce i wybrać godnego zaufania dostawcę?

Dostawy owoców do biura w wielu formach stały się obowiązującym standardem podobnie jak prywatna opieka medyczna czy karta sportowa. Nic dziwnego! To uniwersalny i niedrogi benefit, który może wspierać zdrowia wszystkie pracowników. Same dostawy owoców do firmy mogą też być elastycznie dostosowane do konkretnych potrzeb. Zawartość skrzynki może się różnić w zależności od pory roku i dostępności owoców sezonowych. Co więcej z miksu owoców każdy pracownik wybierze to, co lubi najbardziej – jabłko, banana, mandarynki, winogrona.

Jednak podstawowym warunkiem sukcesu, gdy zamawiamy owoce do biura jest jakość. Robiąc domowe zakupy zdajemy sobie sprawę z tego, że często owoce w lokalnym warzywniaku wyglądają zupełnie inaczej niż w supermarkecie. Jak sprawdzić, czy dostarczane produkty będą warte swojej ceny i spełnią standardy?

Owoce do biura – jak wybrać dostawcę?

Szukając najlepszej owocowej firmy powinniśmy wziąć pod uwagę następujące kryteria.

  • Rekomendacje – tak jak w każdej innej branży moc polecenia jest ogromna. To normalne, że polecamy usługi o produkty, z których jesteśmy zadowoleni. Dlatego warto dowiedzieć się z jakich usług korzystają nasi znajomi czy partnerzy biznesowi. Jeśli nasza firma znajduje się w sąsiedztwie innych (na przykład w tym samym biurowcu) to warto zapytać z kim współpracują inne podmioty z tej samej lub podobnej lokalizacji.
  • Opinie – jeśli nie w bezpośrednim otoczeniu, warto szukać też opinii szerzej – przede wszystkim w sieci. Nie należy jednak podchodzić do nich całkowicie bezkrytycznie!
  • Certyfikaty – owoce od lokalnych sadowników zanim trafią do skrzynki powinny zostać dokładnie sprawdzone. Warto się dowiedzieć skąd pochodzą, jak są uprawiane i wg jakich standardów. Potwierdzeniem jakości jest odpowiednia certyfikacja. Wielu dostawców owoców może się pochwalić certyfikatami dla rolników takimi jak GlobalG.A.P.. Taki certyfikat potwierdza bezpieczeństwo produkcji żywności, skupia się na zdrowiu konsumenta oraz minimalizacji niekorzystnego wpływu działalności rolniczej na środowisko, a także dużą wagę przykłada do warunków pracy oraz wymagań etycznych. Wydawany jest na konkretny czas a na odpowiednim dokumencie znajdzie zarówno okres obowiązywania certyfikatu jak również rodzaj owoców, adres i nazwę gospodarstwa, którego dotyczy. Certyfikacja dotyczy sposobu produkcji, zatem jej podstawą będzie audyt w trakcie zbioru, podczas którego będą mogły zostać potwierdzone wszystkie wymogi standardu.
  • Próbna dostawa owoców do biura – jakość owoców najlepiej przetestować zamawiając próbną dostawę do biura. Taki test to coś znacznie lepszego niż oglądanie kolorowych katalogów czy zdjęć ze stron internetowych!

owoce do biura Wrocław Kraków Warszawa Poznań

Przy wyborze dostawcy nie należy patrzyć tylko na cenę. Dobre owoce kosztują, a cięcie kosztów najczęściej wiąże się z obniżeniem jakości. Warto zatem wybierać mądrze, a niekoniecznie najtaniej. Zwłaszcza, że koszt jednostkowy na pracownika dla owoców wciąż jest zdecydowanie niższy niż koszt innych benefitów.