Upał w biurze nam nie straszny!

Dodano dnia 8 sierpnia 2018

Temperatury za oknem przypominają te afrykańskie 😉 Oczywiście dostawa owoców do biura wywołuje pozytywne emocje – jednak w takie dni każdy z nas myśli, aby ten czas spędzić nad wodą, wykąpać się w morzu lub poszukać miejsca, w którym mógłby trochę odetchnąć od upałów. Czy jednak zdrowa przekąska może nam pomóc plus 30 stopniach? Wg. dietetyków – TAK! Nawet będąc w biurze możemy wpłynąć na to, jak się czujemy poprzez odpowiednie jedzenie i dostarczanie dużej ilości wody. Upał w biurze nie musi być problemem!

Jakie są idealne owoce do biura na takie dni? Jednym z nich jest oczywiście arbuz! To on świetnie orzeźwia, a zarazem w 92% składa się z wody.

Co na upał w biurze?

ŚWIETNA ALTERNATYWA DLA SZKLANKI Z WODĄ

Arbuz to doskonała alternatywa dla znudzonych regularnym sięganiem po szklankę wody. Ten owoc swoją popularność zawdzięcza słodkiemu smakowi i temu, że doskonale gasi pragnienie oraz orzeźwia. Dzięki czemu stanowią idealną, letnią przekąskę w biurze. Szczególnie ten ochłodzony, wyjęty prosto z firmowej lodówki!
Dodatkowo jest to owoc, który jest niskokaloryczny, a więc możemy go jeść (pić? 😉 bez ograniczeń. Najlepiej smakuje w parze z limonką i miętą. Arbuzy, jak i limonkę i miętę możemy dostarczyć Ci dodatkowo – bezpośrednio do twojej firmowej kuchni – razem z regularną dostawą owoców do biura.


Ciekawostka!
Badania udowodniły, że najwięcej składników odżywczych znajduje się w miąższu najbliżej skórki. Kiedy kroisz arbuza, upewnij się, że kroisz go aż do jego białej części!

arbuz na upał w biurze


Oprócz właściwości nawadniających w arbuzie znajdziemy też składniki odżywcze.

SKŁADNIKI ODŻYWCZE ARBUZA
Jakie składniki odżywcze możemy sobie dostarczyć jedząc na drugie śniadanie ten owoc w biurze?
Są to: żelazo, potas, wapń, magnez, fosfor, a oprócz tego takie witaminy, jak witamina C i B6. Także prowitamina A czyli beta-karoten i na dokładkę ważny aminokwas L-cytrulina.

Likopen
Czy wiesz, że arbuzy zawierają mnóstwo antynowotworowego likopenu (więcej niż sławne pomidory!). Jest to antyoksydant i przeciwzapalny karotenoid, który odpowiada także za kolor arbuza. To oznacza, że lepiej wybierać ciemniejsze arbuzy, ponieważ posiadają więcej likopenu niż jego jaśniejsi bracia 😉

Cytrulina
Poprawia przepływ krwi oraz ogólny stan układu krwionośnego. Istnieją też badania, iż zapobiega gromadzeniu się tłuszczu w komórkach tłuszczowych, a łącząc to z niską kalorycznością arbuza – to idealna, zdrowa owocowa przekąska w biurze.

Witamina C
Ze względu na dużą zawartość wody i niską kaloryczność arbuz jest bogatym źródłem witaminy C. Możemy go jeść bez ograniczeń, ponieważ dostarczamy sobie źródło witaminy C bez martwienia się o wzrost poziomu cukru we krwi, jak inne słodkie przekąski.

Dostawa owoców do biura to także codzienna dostawa dawki zdrowia!