Indywidualne spotkania z dietetykiem – co to takiego?

Dodano dnia 14 grudnia 2022

Analiza składu ciała z omówieniem wyniku – Indywidualne spotkania z dietetykiem

Analiza składu ciała wykonywana jest metodą bioimpedancji elektrycznej, która polega na przepuszczeniu przez organizm impulsu elektrycznego o niskim natężeniu, kompletnie niewyczuwalnego przez osobę badaną.

Wyniki badania określą wiele parametrów diagnostycznych pracownika np.: zawartości tłuszczu i masy mięśniowej, nawodnienie organizmu czy stopień otłuszczenia organów wewnętrznych. W oparciu o pobrane dane określany jest również wiek metaboliczny.

  • Pomiar wykonywany na profesjonalnym analizatorze ośmioelektrodowym, pobierającym dane ze wszystkich segmentów ciała dając wynik kompletny i precyzyjny dla każdej kończyny oraz korpusu osobno.
  • Przed analizą będzie wykonywany pomiar wysokości ciała, dzięki czemu wynik badania składu ciała może być określany jako rzeczywisty. Używany sprzęt posiada atest medyczny i może być wykorzystywany do badań klinicznych. Przy spełnieniu warunków pomiaru, wynik podawany jest z dokładnością do 0,01%.

 

Spotkanie z dietetykiem rekomendowane jest na około 15 minut. Część czasu przeznaczamy na analizę składu ciała z omówieniem wyniku, a pozostały czas to krótka konsultacja z pracownikiem, która może być świetnym wstępem do dużej zmiany.

Wyniki pomiaru NIE SĄ zapisywane w pamięci urządzenia. Wynik pomiaru będzie posiadał wyłącznie badany. Podpisanie oświadczenia jest niezbędne do wykonania pomiaru ze względów bezpieczeństwa osoby badanej.

 

Stała pomoc, wiedza i motywacja od specjalisty pomoże Twojemu pracownikowi na osiągnięcie korzyści zdrowotnych i utrwalenie osiągniętych celów na długi czas.