Zdalny Team Building? Tak, to możliwe!

Dodano dnia 5 stycznia 2021

Przymusowa praca zdalna to wielkie wyzwanie dla każdego zespołu. Brak bezpośredniego kontaktu między pracownikami zdecydowanie utrudnia efektywną współpracę, budowanie atmosfery, pogłębianie relacji między ludźmi i motywowanie do zespołowej pracy. Na home office łatwo podzielić zadania, zorganizować spotkania online, raportować postępy prac. Jak jednak zadbać o właściwy Team Building, żeby wszyscy mieli poczucie wspólnoty i pewność, że podążają w tym samym kierunku? Mamy kilka pomysłów!

Dlaczego Team Building jest potrzebny?

Firmowe sukcesy to najczęściej nie dzieło pojedynczych osób, a zgranych zespołów, w których wszyscy wspierają się na każdym etapie prowadzenia projektu. Zaufanie do innych ludzi, pozytywna motywacja, odpowiedzialność – to często te elementy które w większym stopniu wpływają na wynik niż twarde kompetencje i wiedza w konkretnej dziedzinie jak marketing czy IT.

Dlatego tak ważne jest, aby grupa pracowników działała właśnie jak zespół a nie indywidualności – tak jak na boisku, gdzie cała drużyna pracuje na finalny wynik.

Brak komunikacji między pracownikami, wzajemne pretensje, nieufność to elementy, które mogą zniweczyć wysiłki nawet najlepszych specjalistów.

Przed lockdownem pomysłów na integrowanie zespołu była cała masa. Firmowe imprezy, wyjazdy, gry terenowe ze scenariuszem, wizyta w escape roomie czy uczestnictwo w drużynowych zawodach sportowych – to tylko niektóre z popularnych pomysłów. Jednak siedząc w domach nie mamy już tak wiele możliwości. Nie należy jednak się poddawać – lepiej szukać alternatyw na nowe czasy. Zamiast skupiać się na problemach powinno się dążyć do skutecznych rozwiązań, prawda?

Sposób na Team Building? Wspólne gotowanie na home office!

Zwyczaj wspólnego jadania posiłków sprawdził się w wielu firmach. Stąd między innymi popularność śniadań firmowych. Tylko jak to zorganizować online?

Wbrew pozorom to wcale nie musi być trudne!

Narzędzia do wirtualnych spotkań już na pewno macie – to może być Zoom, Teams, Clickmeeting albo inna platforma do prowadzenia spotkań i konferencji. Tylko co będziecie razem jeść? Żeby powstało prawdziwe poczucie wspólnoty, najlepiej jeśli na talerze każdego pracownika trafi to samo.

I tu z pomocą przychodzi Dailyfruits! Mamy gotowe propozycje zestawów zawierających wszystkie potrzebne składniki oraz przepisy od dietetyka, żeby przygotować smaczne i zdrowie śniadanie, lunch albo rozgrzewającą zupę – idealną na zimę!

śniadanie firmowe

Przygotowanie posiłku jest proste, finalny efekt przepyszny, a przy tym mamy okazję do rozmowy o tym, jak poradziliśmy sobie z kulinarną zabawą. Śniadanie lub lunch ze swoim zespołem można jadać regularnie – to może być przyjemny rytuał dający wiele satysfakcji! W grudniu  sprawdziły się wigilie firmowe online. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podobne spotkania odbywały się także przy innych okazjach. Zakończenie dużego projektu, wygranie przetargu, podsumowanie miesiąca – każdy pretekst jest dobry, żeby się spotkać i dobrze zjeść!

Myślisz o wspólnym gotowaniu? Pomożemy wszystko zorganizować!

Teraz organizujemy wspólne gotowanie online kompleksowo! Nie dostarczamy produkty. Współpracujemy też z mistrzem kuchni, który w trakcie spotkania online pomoże przygotować zdrowe i pyszne potrawy oraz opowie wiele ciekawych historii ze świata kuchni! Zobacz, jak do wspólnego gotowania zaprasza Szymon Czerwiński – finalista MasterChef

Wyślij do nas zapytanie

Wspólne gotowanie daje wiele korzyści! Zobacz video i przekonaj się, jakie to proste!